Ознака: тренер

Зинедин Зидан може да стане првиот тренер со три титули во...

Кралевите“ се во третото европско финале по ред со победата над Баерн (2-1 и 2-2), а откако Зидан (45) е тренер уште не се...

Петта титула за Манчестер сити, прва за тренер Шпанец

„Граѓаните“ ја заверија шампионската круна во англиската Премиер-лига по изненадувачкиот пораз на градскиот ривал Манчестер јунајтед, дома, од практично веќе испаднатиот ВБА, со 0-1 Манчестер...

Гвардиола станува најплатениот тренер во светот

Тренерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола го прифатил предлогот на раководството на клубот за нов договор и нивната соработка ќе продолжи до 2020 година,...