Ознака: тренер

Во Италија тренерот на еден тим ќе може да бара прегледување...

Италијанската фудбалска федерација (ФИГЦ) објави дека е подготвена да ги смени правилата за користењето на ВАР системот за да се избегнат контроверзите кои во...

Червар – тренерскиот виртуоз што остави печат и во Македонија

Финалето на 14-то Европско првенство што се играше во арената „Теле 2“ во Стокхолм пред 17.770 гледачи, помеѓу искусната и силна Шпанија и борбената...

Червар: Во младите е иднината, мора да се поддржат

Земји што ги немаше во ракометниот свет, сега имаат добри селекции, што значи дека не треба никогаш да се застане, туку макотрпно да се...

Преку Катар во Франција

Тренерскиот живот на Магдинчев беше интересен и исполнет со многу преселби. Откако тренираше повеќе југословенски екипи, замина во Катар, за оттаму да продолжи во...

Металург е клуб со реноме, национален и европски ракометен бренд

ЗОРАН КАСТРАТОВИЌ, ТРЕНЕР НА ЕСЕНСКИОТ ПРВАК На Металург се гледа како на национален ракометен инкубатор, база за афирмација и надградба на ракометарите, особено од Балканот....

Уште еден тим од Лондон смени тренер

Шпанецот Унаи Емери е разрешен од функцијата менаџер на фудбалскиот клуб Арсенал, по 18 месеци на чело, откако дојде на местото на Арсен Венгер....

Во Македонија дојдов да создадам шампиони

Јас сум тренер што не подготвува боксери за второ или за трето место, туку само за прво место, па со таква намера и дојдов...

Кастратовиќ: Металург има реални шанси за пласман во групната фаза

Во 3-то коло Металург во ноември прво гостува, а потоа во реваншот игра во Скопје, во дуелите со стариот познаник од Лигата на шампионите,...

Писонеро: Пекинг е непозната екипа за нас, но целта е секогаш...

Прв противник на Вардар во новата сезона вечерва е дебитантот во Регионалната лига Ракометарите на европскиот првак Вардар своето учество во новата, деветта сезона во...

Најтрофеен македонски тренер

Јошко Миленковски (1) Миленковски со одбојкарскиот клуб Работнички Фершпед освои 15 титули и 12 купа на Македонија, а еден Куп и со велешки Борец Универзал....