25 C
Skopje
23.9.2018 - 20:24

Ознака: тренер

Парондо: Верувам дека ќе играме на нивото што го сакаме

Очигледно е дека Вардар има нов тим во одбраната. Во нападот можеби сме исти, но во одбраната сме нови, со нови играчи, и ќе...

Анчелоти ќе го води и осмиот клуб во ЛШ

Со претходните седум Анчелоти има три титули, едно полуфинале и три четвртфиналиња Италијанецот Карло Анчелоти, тренерот на Наполи, ќе го зголеми својот рекорд и како...

Турскиот стручњак Хајати Сојдаш е нов тренер на Шкупи

Турскиот фудбалски стручњак Хајати Сојдаш е назначен за нов тренер на фудбалскиот клуб Шкупи. Сојдаш во македонскиот прволигаш доаѓа на местото на досегашниот тренер Зекирија...

Тажна судбина на тренерот од Тајланд: Пораснал како сирак, сакал да...

Главниот тренер на тајландскиот фудбалски тим, утрото на 23 јуни го поминал подготвувајќи го својот помлад асистент за важната задача, сам да се грижи...

Реал не може да најде тренер – и Алегри го одби...

На Реал Мадрид кој остана без тренер по оставката на Зинедин Зидан, тешко му оди да пронајде нов предводник. По откажувањето на германскиот млад...

И Алегри во комбинација за клупата на Реал Мадрид

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри може да застане на чело на Реал Мадрид, објавија шпанските медиуми. Според информациите, менаџерот на Тотенхем, Маурицио Почетино е...

Пелегрини го презема Вест Хем

Чилеанецот Мануел Пелегрини(64) би требало оваа недела да го преземе лондонски Вест Хем, објавија денеска британските медиуми. Пелегрини на тренерската позиција на „чеканите“ ќе го...

Зинедин Зидан може да стане првиот тренер со три титули во...

Кралевите“ се во третото европско финале по ред со победата над Баерн (2-1 и 2-2), а откако Зидан (45) е тренер уште не се...

Петта титула за Манчестер сити, прва за тренер Шпанец

„Граѓаните“ ја заверија шампионската круна во англиската Премиер-лига по изненадувачкиот пораз на градскиот ривал Манчестер јунајтед, дома, од практично веќе испаднатиот ВБА, со 0-1 Манчестер...

Гвардиола станува најплатениот тренер во светот

Тренерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола го прифатил предлогот на раководството на клубот за нов договор и нивната соработка ќе продолжи до 2020 година,...