Ознака: Трезор

Мијалков денеска на судење за „Трезор“

Судењето за набавката на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата за безбедност и контраразузнавање, познат како случај „Трезор“ на Специјалното јавно...

„Трезор“ продолжува на 27 септември

Судењето за набавката на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата за безбедност и контраразузнавање за случајот „Трезор“, на Специјалното јавно обвинителство...

Со изнесување на материјални докази продолжи рочиштето за „Трезор“

Со изнесување на материјални докази на Специјалното јавно обвинителство денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за „Трезор“, за набавката на електронско-комуникациска опрема...

Во Судот слушнати четири „бомби“ за „Трезор“, ново рочиште на 10...

На денешното рочиште за  случајот „Трезор“ се слушаа четири снимки од прислушувани разговори предложени од СЈО, а кои се однесуваат на фирмата „Финси“ и...

Сашо Мијалков не се чувствува виновен за „Трезор“

Обвинетите Сашо Мијалков, Небојша Стајковиќ и Тони Јакимовски на денешното рочиште во Кривичниот суд за случајот „Трезор“ рекоа дека го разбрале обвинението, но оти не се чувствуваат...

Нови рочишта за „Титаник 3“ и „Трезор“

Нови рочишта во Кривичниот суд денеска ќе се одржат за предметите на СЈО „Титаник 3“ и „Трезор“. Во предметот „Титаник 3“ обвинети се Ејуп Аљими...

Екстрадицијата на Грујевски го одложи „Трезор“ за 17 мај

Кривичниот суд на денешното рочиште донесе решение главната расправа по предметот „Трезор“ да се одложи за 17 мај поради немање одговор на барањата за...

Судски рочишта за „Трезор“, „Тарифа“ и „Труст“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на СЈО „Трезор“, „Тарифа“ и „Труст“. Во „Трезор“ првообвинет е поранешниот директор на УБК Сашо...