15 C
Skopje
18.2.2019 - 16:20

Ознака: Трезор

Нови рочишта за „Титаник“ и „Трезор“ на СЈО

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Титаник“ и „Трезор“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ се...

Вработени во УБК сведочат во „Трезор“, јавноста исклучена по барање на...

Судот ја исклучи јавноста од судењето за „Трезор“ односно набавката на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата за безбедност и контраразузнавање...

„Трезор“ продолжува на 21 декември

Судењето за случајот на СЈО „Трезор“ за набавка на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата за безбедност и контраразузнавање продолжува на...

Мијалков спроведен во Судот за „Трезор“

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков денеска со полициска придружба беше спроведен во Кривичниот суд од затворот Скопје каде што издржува 30-дневен притвор. Мијалков денеска е...

Мијалков денеска на судење за „Трезор“

Судењето за набавката на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата за безбедност и контраразузнавање, познат како случај „Трезор“ на Специјалното јавно...

„Трезор“ продолжува на 27 септември

Судењето за набавката на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата за безбедност и контраразузнавање за случајот „Трезор“, на Специјалното јавно обвинителство...

Со изнесување на материјални докази продолжи рочиштето за „Трезор“

Со изнесување на материјални докази на Специјалното јавно обвинителство денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за „Трезор“, за набавката на електронско-комуникациска опрема...

Во Судот слушнати четири „бомби“ за „Трезор“, ново рочиште на 10...

На денешното рочиште за  случајот „Трезор“ се слушаа четири снимки од прислушувани разговори предложени од СЈО, а кои се однесуваат на фирмата „Финси“ и...

Сашо Мијалков не се чувствува виновен за „Трезор“

Обвинетите Сашо Мијалков, Небојша Стајковиќ и Тони Јакимовски на денешното рочиште во Кривичниот суд за случајот „Трезор“ рекоа дека го разбрале обвинението, но оти не се чувствуваат...

Нови рочишта за „Титаник 3“ и „Трезор“

Нови рочишта во Кривичниот суд денеска ќе се одржат за предметите на СЈО „Титаник 3“ и „Трезор“. Во предметот „Титаник 3“ обвинети се Ејуп Аљими...