29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 21:19

Ознака: тревога

Еколошки бомби отчукуваат во фабричките дворови

Инцидентот во ОХИС повикува на тревога Последниот еколошки инцидент во ОХИС кога истече токсичниот метил акрилат, кој беше складиран во фабриката, ја отвори дилемата какви...

Сигнална сијаличка предизвика тревога во патнички авион

Во патнички авион на компанијата „Американ ерлајнс“, кој со 165 луѓе полетал од Чикаго, била прогласена тревога додека возухопловот се приближувал кон Бостон. Авионот, сепак,...

Шарените пилули стануваат закана што постојано мутира

Тревога: Епидемијата од новите дроги се шири со стравотна брзина Трагичните вести се повеќе од доволни за да нѐ натераат сериозно да се замислиме. Што...

Лажна тревога за нови ракетни напади врз воени аеродроми во Сирија

Сириски воени извори ги демантираат информациите дека е извршен ракетен напад врз военовоздухопловната база Шајрат во провинцијата Хомс, пренесува ДПА. Извори за агенцијата тврдат дека...