Ознака: тревник

Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“  и „Т.Н.Т“. Во случајот „Тревник“ обвинети се Драган Павловиќ - Латас...

Во Кривичен ново рочиште за „Тревник“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Тревник“ на Специјалното јавно обвинителство во кое обвинети се Драган Павловиќ...

Нови рочишта за „Тортура“, „Тарифа“, „Тревник“ и „Насилство во Центар“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тортура“, „Тарифа“, „Тревник“ и „Насилство во општина Центар“. Минатото рочиште за...

Одбраната ја оспорува првата „бомба“ во предметот „Тревник“

Деталите од разговорот во кој новинарот Драган Павловиќ-Латас и изведувачот ја договараат изградбата на викенд-куќите во Зелениково, можеа да се слушнат во првата „бомба“ што...

Во Кривичен ќе се слушаат „бомбите“ за „Траекторија“ и „Тревник“

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржат нови рочишта за предметите на СЈО „Траекторија“ и „Тревник“, на кои треба да се слушаат прислушувани разговори,...

Латас не чувствува винa за предметот „Тревник“

Главната расправа за предметот „Тревник“ се оддржа денеска во Kривичниот суд, во кој обвинети се новинарот Драган Павловиќ Латас и неговите двајца браќа, за...

Рочишта за „Тревник“ и „Шпион“

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“ и „Шпион“. Првообвинет во предметот „Тревник“, што се однесува...

Како да направите идеален тревник во вашиот двор?

Убав, зелен и кадифен, тревникот е неизоставен дел од секој убаво уреден двор. Тревата најдобро е да ја садите во пролет или наесен. Важна...