16.9 C
Skopje
24.5.2019 - 21:45

Ознака: трговци

Италија ќе воведе забрана за работа на продавниците во недела

До крајот на годината, новата италијанска Влада ќе воведе забрана за работа во недела во големите трговски центри. На овој начин, Владата се обидува да...