16.8 C
Skopje
31.7.2021 - 7:49

Ознака: трговски центри

Данска и Словачка за Божиќ ги затвораат трговските центри

Данците и Словаците ќе ги затворат трговските центри и продавниците за Божиќ за да спречат ширење на коронавирусот. Данската влада ќе го стори тоа од...

Отворени трговските центри во Србија

Јавниот градски превоз во Србија почна да функционира нормално, а од денеска се отворени и сите трговски центри. За патниците во јавниот превоз задолжително е...

Трговските центри во Скопје со скратено работно време

Трговските центри Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Mол најавуваат дека од денеска ќе работат со скратено работно време односно од 11 до...

Закани за бомби во трговски центри и медицински установи во Русија

Околу 30 трговски центри и 35 медицински установи во Санкт Петербург добиле анонимни закани за бомби, изјави извор од одделот за итни случаи за...

Купи две плати едно, како се купувало во старо Скопје

Како и секогаш, конкуренцијата е безмилосна, маркетингот доби статус на наука, а девизата купи две плати едно е сѐ поактуелна. Впрочем, таа девиза е...