-4.2 C
Skopje
19.1.2022 - 9:21

Ознака: трговија со дрога

Што стори Колумбија со американските шпионски алатки?

Под притисокот за сузбивање на трговијата со дрога, колумбиската армија се наврати на старите трикови Старите навики тешко умираат, па има нешто изненадувачки тажно во...

Амфетаминот – од дрога за подобрување на воените перформанси до зло...

Групата на синтетички дроги познати како aмфетамини го стимулираат централниот нервен систем, го намалуваат заморот и апетитот, и ја зголемуваат будноста и чувството за...

Поранешниот албански министер за внатрешни ослободен од обвиненијата за шверц на...

Албанскиот суд ги отфрли обвиненијата за трговија со дрога против поранешниот министер за внатрешни работи Саимир Тахири, но го осуди на три години условна...

Турската и грчката полиција открија голема количина дрога во таблети

Турската и грчката полиција за борба против трговија со дрога, на грчкото пристаниште Пиреја спроведоа операција во која во контејнер открија многу голема количина...

Притвор за четири лица осомничени за трговија со дрога

СВР-Битола информира дека на две лица од Битола и две лица од Скопје им е поднесена кривична пријава и одредена мерка притвор од 30...

Во Шпанија разбиена криминална група која илегално пренесувала Албанци во Велика...

Шпанската полиција разби организирана криминална група која на нелегален начин пренесувала Албанци во Велика Британија, а Шпанија била местото од каде тргнувале мигрантите. Водич на...