Ознака: Тра ла ла

„Тра ла ла“ прогласен за најдобар детски музички фестивал во Европа

Со одржувањето на гала-концертот со Камерниот оркестар и настапот на 14-те финалисти, како и врачувањето на наградите за најдобрите, во Битола се спушти завесата...

Младите од светот ќе пеат во Битола

Утре во Битола свечено ќе биде отворено јубилејното 20 по ред издание на Интернационалниот музички фестивал „Тра ла ла“. Според зборовите на првиот човек на...