Ознака: трајче нешковски

Почина млад доктор што беше раководител на ковид-центарот во „Козле“

Во денешната тешка сообраќајна несреќа што се случи на улицата Рузвелтова околу 16:30 часот, почина 32-годишниот Трајче Нешковски, кој порано беше потпретседател и генерален...