2.8 C
Skopje
25.10.2021 - 3:29

Ознака: Трајко Вељаноски

Миланов: Од 30 илјади пораки, Вељаноски воопшто нема комуникација со другите...

Завршни зборови на одбраната за „27 Април” Обвинетиот Трајко Вељаноски не комуницирал со ниту еден од другите обвинети во наводно планирање на упадот во Собранието,...

Вељаноски за 27 април: Сите сме жртви на тој настан

Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, негираше дека на 27 април 2017 година воопшто зборувал за конститутивната седница на парламентот со останатите тројца обвинети...

Вељаноски: Нема економска оправданост и причина за пет потпретседатели на Собранието

Нема економска оправданост и причина Собранието да има пет потпретседатели, смета поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски. - Во врска со закажаната седница за бројот...

Вељаноски: Собранието не направило преседан, изборите треба да се одложат

Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, вели дека распуштањето на Собранието во 2016 година не било противуставно, ниту пак, бил направен преседан. Според него,...

Обвинетите за организација на крвавиот четврток во судот рекоа дека ќе...

Заврши главната расправа за организација на насилствата на 27 април. За случајот обвинети се поранешниот собраниски спикер Трајко Вељаноски, поранешните министри за транспорт и...

Почнува судењето за организаторите на „27 април”

Почнува судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието во Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател...

Вељаноски за „Монструм“: Премолчував долго време, а тоа не беше воопшто...

Трајко Вељаноски по рочиштето за предметот „Монструм“, каде се споменуваше неговото име, посочува дека долго време бил цел на планирани и оркестрирани напади, базирани...

Вељаноски повикан во Обвинителството за „27 април“

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски денеска беше во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, каде вршел увид во доказите...

Џафери го известил Судот дека не биле создадени услови за симнување...

Претседателот на Собранието Талат Џафери вчера го известил судијата на претходна постапка Седат Реџепагиќ дека не биле создадени услови за симнување на имунитетот на...

Џафери: Седницата на парламентот прекината поради дофрлањата на пратеникот Мухамед Зекири

Спикерот на парламентот Талат Џафери синоќешната седница ја прекинал поради, како што рече, однесувањето и дофрлувањата на пратеникот Мухамед Зекири од СДСМ, кој му рекол...