Ознака: трансфер

Пепе во Арсенал за рекорден клупски трансфер, на пет рати

Трансферот ќе изнесува 78,6 милиони евра, првата рата е 21,8 милион евра, а преостанатите пари Арсенал треба да му ги исплати на Лил во...

Удинезе го потврди трансферот на Несторовски

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски, според италијанските медуми, утре официјално ќе стане член на Удинезе. Несторовски пред една недела го договорил својот трансфер на „Дачија арената“...

Елиф Елмас во Наполи за 15 милиони евра

Дебито на Елмас во дресот на Наполи се очекува на пријателскиот натпревар против актуелниот првак на Европа, Ливерпул, в недела во Единбург Младиот македонски фудбалски...

Двегодишната трансфер-сага заврши со потпис на Гризман во Барселона

Антоан Гризман денес го официјализираше трансферот во Барселона по двегодишната трансфер-сага и честите поврзувањa на Франзуцинот со шампионот на Примера, јавува „Марка“. https://twitter.com/FCBarcelona/status/1149667415564922880 Сега веќе поранешниот...

Сега Наполи е главен кандидат за потписот на Елмас

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас е блиску до трансфер во Наполи, тврди „Скај Спорт Италија“. Според овој извор преговорите помеѓу двата клуба биле во завршна...

Жоао Феликс – вториот тинејџер со трицифрен трансфер

Атлетико ќе ѝ плати на Бенфика 126 милиони евра за трансферот на напаѓачот, со што клубот од Мадрид стана шести што плаќа трицифрена сума...

Ндомбеле и Кларк го прекинаа осумнаесетмесечниот пост на трансфери во Тотенхем

Англискиот премиерлигаш Тотенхем го потврди трансферот на играчот од средниот ред на француски Лион, Тангај Ндомбеле, за 60 милиони евра, што претставува рекордна сума...

Големиот интерес за Елмас повторно ги засили шпекулациите за негов трансфер

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас (19), во изминатиот период беше на листата со желби на голем број фудбалски гиганти во Европа. Долго се шпекулираше дека...

Еден од најсилните европски клубови се вклучи во трката за Елмас

Атлетико Мадрид е уште еден клуб што покажал сериозен интерес за услугите на македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас, објавија турските медиуми.  Фенербаче, поради финансиските проблеми...

Жестоката конкуренција за трансферот на Елмас ја качува неговата цена

Англискиот премиерлигаш и учесник во четврт-финалето на Лигата на шампионите (ЛШ) Тотенхем, наводно, е подготвен да издвои 20 милиони евра за трансферот на македонскиот...