25.3 C
Skopje
22.10.2019 - 16:23

Ознака: трансфер

Научниците развиваат технологии за трансфер на умот

Трансфер на умот, емулација на целиот мозок или копирање на умот се поимите со кои се објаснува хипотетички футуристички процес на скенирање на менталната...

Премиерлигашите летово потрошија 1,53 милијарда евра за играчи

Трансферот на Хари Мегваер од Лестер во Манчестер јунајтед за 80 милиони фунти (86,7 милиони евра), во летниот преоден рок беше најголемиот во Премиер-лигата Во англиската...

Отсуството на Нејмар навестува негово заминување од Париз?

Нејмар нема да биде во составот на Пари Сен-Жермен за дуелот од Лига 1 против Ним, откако од Франција доаѓаат вести дека „преговорите за...

Контроверзниот Наинголан се враќа дома

Контроверзниот белгиски фудбалер, Раџа Наинголан одлучи својата кариера да ја продолжи во тимот на Калјари, пренесуваат медиумите во Италија. Белгиецот беше член на клубот од...

„Топџиите“ мораа да срушат рекорд за да го добијат Пепе од...

Фудбалскиот клуб Арсенал официјално објави дека Николас Пепе е нов играч на лондонската екипа. „Топчиите“ го срушија клупскиот рекорд затоа што на Лил му...

Реал Мадрид и Герет Бејл – рубикова коцка која не може...

Многуте шпекулации, неизвесности, бројни изјави и медиумски префрлања за иднината на Велшанецот Герет Бејл во Реал Мадрид сега има нов интересен момент. Зборувајќи на прес-конференција...

Пепе во Арсенал за рекорден клупски трансфер, на пет рати

Трансферот ќе изнесува 78,6 милиони евра, првата рата е 21,8 милион евра, а преостанатите пари Арсенал треба да му ги исплати на Лил во...

Удинезе го потврди трансферот на Несторовски

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски, според италијанските медуми, утре официјално ќе стане член на Удинезе. Несторовски пред една недела го договорил својот трансфер на „Дачија арената“...

Елиф Елмас во Наполи за 15 милиони евра

Дебито на Елмас во дресот на Наполи се очекува на пријателскиот натпревар против актуелниот првак на Европа, Ливерпул, в недела во Единбург Младиот македонски фудбалски...

Двегодишната трансфер-сага заврши со потпис на Гризман во Барселона

Антоан Гризман денес го официјализираше трансферот во Барселона по двегодишната трансфер-сага и честите поврзувањa на Франзуцинот со шампионот на Примера, јавува „Марка“. https://twitter.com/FCBarcelona/status/1149667415564922880 Сега веќе поранешниот...