Ознака: трансфер-пазар

Бундес-лигата ќе биде најголемиот трансфер-пазар летово?

Во Бундес-лигата има млади играчи што редовно играат и со тоа стекнуваат неопходно искуство. Таму имате момчиња на 22 години со над 100 одиграни...

Шпанските клубови најактивни на трансфер-пазарот

Трите најскапи трансфери летово со над 100 милиони евра ги направија Атлетико, Барселона и Реал, кои за купопродажба на фудбалери потрошиле вкупно над 800...

Голема раздвиженост на ракометари низ Европа

Според нецелосните податоци, најмногу нови имиња има кај Веспрем, осум, по седум во Киелце и во Вардар, а Фленсбург засега има најавено само едно...

Клубовите од Европа убедливо најмногу потрошиле за трансфери

ФИФА го објави новиот извештај за глобалниот трансфер-пазар за 2018 година. Трошењето достигнало нов рекорд со 7,03 милијарди долари (10,3 отсто повеќе од 2017-та)....

ФИФА истражува дали Челси правел недозволени зделки со млади играчи

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го истражува работењето на премиерлигашот Челси на трансфер-пазарот и можните прекршувања на правилата во однос на повеќе од 100 странски...