Ознака: трансплантирано срце

Филипче го посети пациентот на кој му беше трансплантирано срце и...

Министерот за здравство Венко Филипче, утрово го посети пациентот, на кој синоќа успешно му беше трансплантирано срце од починат донор. На државната Клиника за кардиохирургија...