24.3 C
Skopje
26.5.2019 - 13:42

Ознака: Транспацифичко партнерство

Зошто Трамп избира војна

Одлуката на претседателот Доналд Трамп да ги повлече САД од нуклеарниот договор со Иран склучен во 2015 година не беше првото повлекување од клучен...