11 C
Skopje
22.10.2020 - 13:39

Ознака: Трамп

За Трамп слободата на говор е само изговор

Директно или индиректно на овој начин, Трамп со своите политики преку најавените рестрикции во работата на компаниите што раководат со социјалните мрежи на некој...

Трамп преку Твитер се пресметува со Твитер

Доналд Трамп го обвини Твитер за задушување на слободата на изразување откако технолошкиот гигант првпат ја стави на тест објективноста на твитовите на американскиот...

Коронавирусот го руши рејтингот на Трамп пред изборите

Граѓаните на САД полека ја губат довербата во претседателот на Америка, Доналд Трамп, особено по неговите изјави во кои тој објаснува како да се...

Критиките кон Кина нема да му обезбедат реизбор на Трамп

Нападите врз Бајден и Кина не се единствениот начин за победа на претстојните претседателски избори годинава Рејтингот на претседателот Доналд Трамп почна полека да опаѓа....

Анкети: Трамп и Бајден во тесна трка за Белата куќа

Американскиот претседател Доналд Трамп се изедначи со веројатниот демократски противкандидат во трката за Белата куќа, Џо Бајден, според најновите анкети. Според резултатите од анкетата...

Кинеско истражување: Лекот против маларија не е подобар од останатите со...

Лекот проитв маларија Хидроксихлорокин, кој американскиот претседател Доналд Трамп го наведе како можно решение за лекување на коронавирусот, не е поефикасен од конвенционалните методи...

Бизнис – инфо

Голем пад на продажбата на нови автомобили во Германија Иако ситуацијата со коронавирусот во февруари сè уште не ескалирала во Германија, во оваа земја во...

Се наѕира ли судир помеѓу Сандерс и Трамп?

Доколку продолжи ваквиот тренд на зголемување на рејтингот и партиската поддршка, големи се шансите Трамп и Сандерс да ги одмерат силите на изборите во...

Адвокатите на Асанж тврдат дека Трамп понудил помилување

Американскиот претседател Доналд Трамп му ветил на основачот на Викиликс Џулијан Асанж дека ќе го помилува ако каже дека Русија не била вмешана во...

„Синиот воз“ на Трамп

Во политичкиот жаргон возот се користи за сликовито прикажување на состојба од која нема излез. Двајцата балкански лидери ги напишаа на бел лист хартија...