22 C
Skopje
19.9.2018 - 21:08

Ознака: трактор

Крушевчани ќе изгореле во пожар обидувајќи се да го спасат тракторот

Пожар во плевна избувнал вчера околу 17 часот во крушевското село Нерово. Од МВР информираат дека плевната била во сопственост на С.Ј.(63), а во неа...

Тракторист тешко повреден откако изгубил контрола над тракторот

Тракторист од село Крушопек е повреден откако изгубил контрола над тракторот и се превртел. Педесет и едногодишниот Ф.М. со тешки телесни повреди е пренесен во...

Жена прегазена од трактор во Требеништа

Шеесет и двегодишната В.М. од с.Требеништа, со живеалиште во Австралија, вчера била прегазена од трактор на локалниот пат Требеништа - Ливоишта. МВР соопшти дека В.М. се...

Скопјанец починал возејќи трактор

Скопјанец со иницијали С.П. (74) вчера во периодот од 10:30 до 11 часот на некатегоризиран пат во село Ќоселери, општина Лозово, управувајќи трактор „ИМТ...

Момче тешко повредено при пад од трактор

Шестнаесетгодишник од гостиварското село Сенокос вчера се здобило со тешки телесни повреди по пад од трактор со приколка во селото Добри Дол, што ја управувал...

Едно дете загина, а три се повредени при пад од трактор

Вчера околу 20 часот во нива лоцирана помеѓу велешките села Сливник и  Рлевци се случила вистинска трагедија во која животот го изгуби 10-годишно дете,...

Еден загинат во сообраќајка на патот Битола-Демир Хисар

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Битола-Демир Хисар, после село Лисолај. Во несреќата учествувале земјоделска машина трактор „Интернационал“...

Маж загина откако се превртел со трактор

Четириесет и едногодишен жител на струмичкото село Турново загинал кога тракторот што го управувал се превртел. Како што соопшти полицијата, А.С. (41) од село Турново,...

Во сообраќајка повредени четири лица меѓу кои и 6-годишно дете

На магистралниот пат Штип-Делчево кај место викано “Голем брег“ атар на селоТркање, синоќа во 20:40 часот се случила сообраќајна незгода. Учесници во сообраќајката биле патничко...

Тешко повреден тракторист од Радовиш

Тракторист од Радовиш се здобил со тешки повреди, откако тракторот што го управувал се лизнал во нива. Неговите тројца сопатници успеале да скокнат, а...