31.2 C
Skopje
17.9.2019 - 14:48

Ознака: траекторија

Адвокатот предупредува дека здравствената состојба на Јанакиески се влошува

Адвокатот на Миле Јанакиески, Еленко Миланов, за „Макфакс“ изјави дека здравствената состојба на ексминистерот за транспорт и врски кој веќе цела недела ја одбива...

Нови рочишта за случаите „Траекторија“ и „Тендери“

Нови рочишта за случаите „Траекторија“ и „Тендери“ на СЈО денеска треба да се одржат во Кривичниот суд во Скопје. Случајот „Траекторија” се наоѓа во...

На „Траекторија“ се изведуваат материјални докази

Со презентација на материјални докази на Специјалното јавно обвинителство во Кривичниот суд, денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија” во кој се обвинети поранешниот премиер...

Во Кривичен рочишта за „Траекторија“, „Триста“ и за убиството на Саздовски

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Триста“ на СЈО и за убиството на Никола Саздовски. Случајот „Траекторија”...

Во Кривичен нови рочишта за „Траекторија“ и „Монструм“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за предметите „Траекторија“ и „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство. Случајот „Траекторија” се наоѓа во...

Одбраната во „Траекторија“ бара смс пораките да не бидат доказ

Судењето за случајот „Таректорија“ односно постапката за избор на компанија за изградбата на автопатските делници Миладиновци-Штип и Кичево-Охрид, продолжува на 5 март, кога судот...

На „Траекторија“ се презентираат СМС пораки за соработката со „Синохидро“

Со презентација на СМС комуникацијата меѓу поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски и негови соработници од кабинетот преку која ја договарале соработката со кинеската компанија „Синохидро“...

Во Кривичен продолжува судењето за „Траекторија“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за постапката за избор на компанија за изградбата на автопатите Миладиновци-Штип и Кичево-Охрид „Траекторија“ на Специјалното...

Судењето за „Траекторија“ продолжува на 5 февруари

Судењето за постапката за избор на компанија за изградбата на автопатите Миладиновци-Штип и Кичево-Охрид „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 5 февруари. Случајот се...

Се чита СМС комуникација на судењето „Траекторија“

Со читање СМС комуникација денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за постапката за избор на компанија за изградбата на автопатите Миладиновци-Штип и...