5.3 C
Skopje
27.11.2020 - 1:02

Ознака: „Трага“

Саша Николовски-Ѓумар остави голема трага

Саша Николовски-Ѓумар (1966-2017), еден од најзначајните македонски диригенти, кој замина на денешен ден пред три години, остави голема трага во македонската музика. Во негова...

Полицијата сѐ уште трага по Теофиловски, судот одреди куќен притвор за...

Кривичниот суд одреди куќен притвор за четири лица, а на едно лице му определи мерки за претпазливност односно забрана за напуштање на живеалишстето, одземање...

Ни трага ни глас од авионот што падна во Каспиското Море

Азербејџанскиот авион „Миг-29“ падна на Каспиското Море, а пилотот исчезна, соопшти азербејџанското Министерство за одбрана. Во тек е истрага и се трага по пилотот. Исто...

Криењето е најголемиот талент на мачките

Сите сопственици на мачки имаат забележано дека нивните миленици одвреме-навреме знаат да исчезнат без трага. И покрај тоа што ги знаете сите места во...

Силвестер Сталоне во улога на детектив во крими-драмата „Трага“

Објавен е трејлерот за претстојната криминалистичка драма „Трага“, која собра одлична актерска екипа. Ова е ново остварување на режисерот Брајан А. Милер, а ја...