20.1 C
Skopje
21.7.2019 - 0:42

Ознака: Тотенхем

Тотенхем ја брани титулата на Интернационалниот куп на шампионите

Во седмото издание до 10 август, 12 тима треба да одиграат по три меча во САД, Кина, Англија, Шведска, Сингапур и во Велс Со синоќешниот меч...

Ндомбеле и Кларк го прекинаа осумнаесетмесечниот пост на трансфери во Тотенхем

Англискиот премиерлигаш Тотенхем го потврди трансферот на играчот од средниот ред на француски Лион, Тангај Ндомбеле, за 60 милиони евра, што претставува рекордна сума...

Големиот интерес за Елмас повторно ги засили шпекулациите за негов трансфер

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас (19), во изминатиот период беше на листата со желби на голем број фудбалски гиганти во Европа. Долго се шпекулираше дека...

Шеста европска круна за Ливерпул

Фудбалерите на Ливерпул ја освоија титулата во Лигата на шампионите во сезоната 2018/2019. Ливерпул во големото финале, на „Ванда Метропилитано“ во Мадрид го победија...

Голема неизвесност во финалето на Лигата на шампиони

На големиот стадион „Ванда Метрополитано“ вечерва ќе се случува англиската битка во Лигата на шампионите, меѓу Ливерпул и Тотенхем. Нивните навивачи имаат 33.226 билети...

Мурињо: Ван Дајк или Ериксен ќе го решат финалето

Жозе Мурињо два пати во кариерата ја освоил Лигата на шампионите, со Порто и со Интер. Искусниот тренер проговорил за вечерашното финале помеѓу Тотенхем...

Меч за титула, рекорди, престиж…

Ако победи во финалето на ЛШ вечерва во Мадрид, Ливерпул ќе ја освои шестата титула првак на Европа и ќе ги престигне Баерн и...

За пехар и за влез во клубот „хет-трик“

Англискиот премиерлигаш Тотенхем со евентуално освојување на титулата европски првак ќе влезе и на листата со клубови што победиле во сите три купа на...

Титула во ЛШ со најмногу порази во една сезона

Тотенхем и Ливерпул сезонава загубија по четири пати, што е еден пораз повеќе од актуелниот рекордер на оваа необична листа, Милан, откако ЛШ се...

Следува кулминација на фантастичната фудбалска сезона во Мадрид

Во финалето на ЛШ на 1 јуни ќе играат премиерлигашите, Ливерпул и Тотенхем, кои се од земја-рекордер според бројот на тимови што играле во...