13 C
Skopje
22.9.2018 - 3:48

Ознака: Тортура

Бошкоски од судот побара адвокатите да му поставуваат нормални прашања

По паузата судското рочиште за „Тортура“ продолжи со вкрстено испрашување на оштетениот Љубе Бошкоски од страна на адвокатите на обвинетите. Адвокатот Љупчо Шврговски го праша...

Бошкоски: Апсењето кај Воденица е настан што сакам да го заборавам

Мене ми е многу жал што се случи таков настан, настан што сакам да го избришам од мојата меморија, но еве со денешново судење...

Продолжува судењето за „Тортура“, денеска сведочи Бошкоски

Со сведочење на Љубе Бошкоски денеска во Кривичниот суд треба да продолжи рочиштето за предметот „Тортура“ на Специјалното јавно обвинителство во кое се обвинети...

На 3 септември Бошкоски ќе сведочи за „Тортура“ на СЈО

Со сведочење на Љубе Бошкоски на 3 септември ќе продолжи рочиштето за предметот „Тортура“ на Специјалното јавно обвинителство во кое се обвинети поранешниот директор...

Нови рочишта за „Тортура“, „Тарифа“, „Тревник“ и „Насилство во Центар“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тортура“, „Тарифа“, „Тревник“ и „Насилство во општина Центар“. Минатото рочиште за...

Поради болест на обвинетиот Филип Атанасов одложено судењето „Тортура“

Судењето за предметот на Специјалното јавно обвинителство „Тортура“ е одложено за 9 јули поради неприсуство на обвинетиот Филип Атанасов. Неговиот адвокат Љупчо Шврговски достави писмена...

Нови рочишта за „Тортура“ и „Тенк“

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство „Тортура“, каде обвинети се поранешниот директор на УБК Сашо...

Мијалков не гледа причина зошто би му се извинил на Бошкоски

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијаков истакна дека не му се извинил на Љубе Бошкоски при нивната денешна средба, во судницата во Кривичниот суд...

Бошкоски: Мијалков веројатно е подготвен да ми се извини

Оштетениот во случајот „Тортура“ Љубе Бошкоски по одложувањето на денешното рочиште, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека мисли оти првообвинетиот Сашо Мијалков веројатно е...

Заев треба да даде исказ пред судот во новото рочиште за...

На денешното рочиште за предметот на СЈО „Поткуп“ исказ треба да даде обвинетиот Зоран Заев, а ќе бидат изведувани и докази од одбраната. На минатото...