22.8 C
Skopje
21.9.2021 - 16:56

Ознака: торба

Постои слика на која торбата „луј витон“ се гледа дека е...

Обвинителката Вилма Русковска, по рочиштето за „Рекет“, рече дека во телефонот на првообвинетиот Бојан Јовановски била најдена фотографија со точна локација и време и...

Пронајдена сомнителна торба пред српската амбасада во Атина, персоналoт eвакуиран

Торба со сомнителна содржина е забележана пред српската амбасада во Атина. Персоналот на амбасадата е евакуиран од покривот на зградата, а пожарникарите излегле на...

Од црните најлонски вреќи до торбата на Луј Витон

Охрабрувачки напредок е постигнат со тоа што парите, сепак, веќе не се носат онака бандитски, под превезот на ноќта, во црни најлонски вреќи, туку...

Брзо пазарење, полна торба и понекој прехранбен производ со поминат рок

Голем дел од граѓаните оптоварени со секојдневните проблеми, преморени од извршувањето на работните обврски до доцна попладне, на крајот од денот купувањето намирници го...

Гркинка се обидела од Македонија во Грција да го внесе нејзиното...

За да избегне затворска казна за кражба, 30-годишна Гркинка побегнала во Македонија, каде што се породила, а во понеделникот се обидела на преминот Евзони...

Евакуирана железничката станица во Љубљана

Словенечката полиција утрово ги евакуираше присутните на главната железеничка станица во Љубљана и жителите на околните згради поради оставена сомнителна торба. Торбата била забележана околу...