3.3 C
Skopje
12.12.2019 - 10:51

Ознака: тора

Тора: Потребен е нов каталонски референдум што ќе го признае Шпанија

Каталонскиот лидер Ким Тора покрена повторно кампања за отцепување на Каталонија од Шпанија, истовремено отфрлајќи ја понудата на шпанската влада за референдум за поголема...

Тора: Каталонија не се откажува од идејата за независност

Каталонија на никаков начин не се откажува од идејата да дојде до независност, изјави денеска претседателот на каталонската регионална Влада, Ким Тора по средбата...

Новиот каталонски лидер го измени составот на идната влада на барање...

Новиот каталонски лидер Ким Тора го реши спорот со Мадрид за идната влада, откако од составот на својот кабинет ги изостави претходно номинираните двајца...