13 C
Skopje
27.10.2020 - 19:20

Ознака: топло

Утре и задутре сончево време со температури до 26 степени

Времето утре ќе биде сончево со слаба утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во...

Сончево и топло со температура до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14...

Денеска сончево време со температура до 37 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер најизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде...

Времето денеска сончево и многу топло

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачост. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, информира УХМР. Минималната температура...

Сончево и ветровито време попладне со дожд

Претпладнево ќе преовладува сончево и топло време со умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер, а попладне и кон крајот на денот ќе...

Утре сончево и топло време, од среда дожд

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Попладне ќе...

Утре сончево и многу топло

Времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од јужен правец, информира УХМР. Минималната...

Времето денеска ќе биде сончево и топло со температура до 27...

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне ќе има услови...

Сончево време со температура до 24 степени

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од...

„По дождот“ на Раде Шербеџија – топло, човечко и љубовно писмо

Издавачкиот центар „Три“ ја претставува авторската книга „По дождот“ на филмскиот, телевизиски и театарски глумец и боем во душата Раде Шербеџија. Промоцијата на книгата...