Ознака: Тони Зен

Китино Кале утревечер ќе ги нагости Тони Зен, Бугимен и Мавртен

Летово Китиното Кале претставува културен и забавен епицентар како на Кичево, така и на соседните градови, бидејќи на летната сцена на калето летово продефилираа...

Тони Зен го промовираше својот најнов албум „Од изворот на изборот“

Хип-хоп артистот Тони Зен вчеравечер во МКЦ го промовираше својот шести по ред албум со наслов „Од изворот на изборот“. Пред повеќе стотици гости,...