16.8 C
Skopje
13.6.2021 - 18:31

Ознака: Тони Ангеловски

Aнгеловски: Бројот на жртви во сообраќајни несреќи намален за 14 отсто

Како резултат на преземените мерки, намален е бројот на жртви во сообраќајни незгоди, a 2020 година е година со најмал број на жртви (125)....

Ангеловски: 2020 мина со најмал број на жртви во сообраќајот во...

Во ноември 2020 споредено со ноември 2019 имавме намалување од 21 отсто на бројот на сообраќајни незгоди, а кога ќе го споредиме декември од...

Ангеловски: За 36 отсто намален бројот на жртви во сообраќајни несреќи

Бројот на жртви во сообраќајни несреќи во ноември е намален за 36 отсто во споредба со ноември минатата година, информира портпаролот на МВР, Тони...

Изречени над 20 илјади казни откако почнаа засилените сообраќајни контроли

Министерството за внатрешни работи повеќе од еден месец покрај на територијата на главниот град, спроведува засилени сообраќајни контроли и во другите градови, меѓу кои...

Акција „Бегалец“: За две недели приведени 59 лица за издржување на...

Министерството за внатрешни работи, во рамките на оперативната акција „Бегалец“, презема интензивни мерки за пронаоѓање и приведување на лица за издржување на затворски казни,...

Запленети 48 килограми дрога во Прилепско, приведени тројца дилери

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ОВР Прилеп и Одделот за специјални полициски...

Ангеловски: Полицијата е во Синичане за да спречи нарушување на јавниот...

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека по добиени сознанија околу активностите за изградба на водоснабдителен систем за село Синичане, тетовско, е излезено...

МВР: Гласањето се одвива мирно и без инциденти

Министерството за внатрешни работи до 12 часот нема регистрирано нарушувања на јавниот ред и мир во текот на гласањето, соопшти портпаролот на МВР, Тони...