Ознака: Том Харди

Филмот „Веном“ ќе добие продолжение

Продукциската куќа „Сони пикчрс“ го најави вториот дел од приказната за антихеројот на Марвел, Веном, со речиси истиот тим. Насловната улога повторно ќе ја толкува...

„Веном“ – новиот лик на Том Харди

Најновиот филм на „Марвел“, „Веном“ во кој главната улога ја игра Том Харди премиерно беше прикажан во кината во светот, па синоќа и кај...

Најдобрите филмови со Том Харди

Едвард Томас (Том) Харди (роден на 15 септември 1977) е британски актер. Познат по своите улоги во филмовите „Паѓање на темниот витез“, „Бронсон“, „Почеток“,...

ФОТО: Том Харди непрепознатлив за улога

Снимањето на филмот „Фонзо“ е во тек, а врз основа на фотографиите кои кружат на социјалните мрежи, се чини дека актерот Том Харди сосема...

Том Харди се трансформира во стрип-јунакот Веном

Филмофилите деновиве имаа можност да го погледнат трејлерот за филмот „Веном“ на режисерот Рубен Флејшер. Во ова остварување Том Харди го игра Еди Брок,...