Ознака: томас маркл

„На Хари му ја спуштив слушалката” – таткото на Меган повторно...

Таткото на Меган, Маркл Томас откри денес дека не верува оти ќе ја види својата ќерка „додека не го спуштат во земја“. Исто така,...

Томас Маркл се подготвува да сведочи против војвотката Меган

Меган и Хари преземаат правни мерки против „Асошиеjтед њузпејпрс“ издавачот на весникот „Дејли мејл“ за објавување приватното писмо што го испратила до татко и...