32.3 C
Skopje
21.7.2019 - 19:30

Ознака: Томас Гронемарк

Тренерот за аути останува во Ливерпул

Назначувањето на тренерот за изведување аути во Ливерпул беше едно од изненадувањата во летниот фудбалски преоден рок. Но, Данецот Томас Гронемарк имал такво влијание...

Наука за изведување аут!

Улогата на аутите е потценета, за разлика од другите прекини на игра. Ако очекувате врвните професионални фудбалери да бидат изведувачи на аут од светска...