-2 C
Skopje
23.2.2019 - 6:24

Ознака: Томас Бах

Космонаутот Дјук доби признание од ИОК за Месечинската олимпијада

Претседателот на ИОК, Томас Бах на Чарлс Дјук, 10-от човек што одеше по Месечината, му го предаде трофејот со име „Небото е граница“, откако...

Бах донира стар телефон за рециклираните олимписки медали

Од илјадници стари уреди, со рециклирање ќе бидат искористени златото, среброто и бронзата, за да се изработат медалите за најдобрите спортисти на ЛОИ 2020 Претседателот...

Бах: Не сум сигурен дали е-игрите имаат олимписка иднина

На олимписките игри не можеме да имаме е-спортови сѐ додека тие промовираат насилство и дискриминација, рекол Бах, претседателот на Интернационалниот олимписки комитет Претседателот на Интернационалниот...

Порака по ЗОИ – нови хоризонти и подобар свет

Во Пјонгчанг видовме дека спортот може да го направи светот подобар. Ова се игри што отворија нови хоризонти, рече Томас Бах, претседателот на Интернационалниот...