13.8 C
Skopje
23.9.2021 - 22:24

Ознака: Тодор Гечевски

Гечевски: Македонија најдоцна до понеделник ќе добие нов селектор

Едно е сигурно, новиот селектор нема да биде странец, изјави спортскиот директор на КФМ, Тодор Гечевски Македонската сениорска кошаркарска репрезентација најдоцна до понеделник ќе добие...

Новиот селектор ќе биде познат за 14 дена?

Мислам дека во следните 14 дена сѐ ќе биде познато по ова прашање, ни изјави спортскиот директор на КФМ, Тодор Гечевски, за изборот на...