14.7 C
Skopje
24.4.2019 - 12:44

Ознака: Тодоров

Кривични пријави за Никола Тодоров и Панче Кралев

Управата за финансиска полиција до Основно јавно обвинителство (ОЈО)  за организиран криминал и корупција поднесе кривични пријава против поранешните министри за образование Никола Тодоров...

Заев: Одговорноста на Тодоров и Јанчев може да охрабри и други...

За работата на Координативното тело за помирување, за реформите и процесот на интеграција на земјата во ЕУ и НАТО, разговарале премиерот Зоран Заев и...

По три часа распит заврши сведочењето на Никола Тодоров во случајот...

По повеќе од три часа заврши сведочењето на поранешниот пратеник Никола Тодоров во Кривичниот суд во Скопје за настаните од 27 април 2017 година...

Тодоров го маскирал Села во полицаец, а Шекеринска во докторка за...

Никола Тодоров, поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ кој денеска сведочи во Кривиен суд за немилите настани во Собранието кажа дека на 27 април за да може...