-9.2 C
Skopje
26.1.2022 - 5:57

Ознака: товарен воз

Товарен воз удри во мигрант кај Неготино

Товарен воз удри во мигрант кај Неготино. Според информациите на полицијата, мигрантот со тешки повреди е пренесен во болница. Несреќата се случила вчера во 09.00...

Тешка кражба од контејнери на товарен воз

Доцна синоќа било пријавено дека на Граничен премин Табановце-железнички премин била извршена тешка кражба од контејнери на товарен воз, при што биле одземени кутии...

Товарен воз удрил во автомобил кај Велес

Товарен воз удрил во автомобил на пругата Велес – Битола, кај поранешната фабрика „Киро Ќучук“ во Велес. Во несреќата нема повредени. Според информациите на МВР,...

Товарен воз удрил во одрони од карпа кај Велес

Товарен воз удрил во одрони од карпа на пругата и излетал од шините, попладнево во 17.10 часот, по Железничката станица „Рајко Жинзифов“ на пругата...

Петмина мигранти откриени во вагон на товарен воз

Четири мигранти од Авганистан и еден од Иран биле откриени на граничниот премин „Табановце“ во вагон од товарен воз кој сообраќал на релација Грција...