16.5 C
Skopje
19.4.2019 - 13:06

Ознака: тнт

Судењето за предметот „ТНТ“ одложено за 15 мај

На 15 мај ќе продолжи судењето за предметот „ТНТ“, на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Судијата...

Во Кривичен нови рочишта за „Таргет-Тврдина“ и „ТНТ“

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет-Тврдина“ и „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Во предметот „Таргет-Тврдина“ на...

Судењето за „ТНТ“ продолжува на 18 март со испитување на геодет

Во Кривичниот суд во Скопје на 18 март, со испитување на геодетот Роска Паческа, од страна на обвинителството, продолжува судењето за преметот „ТНТ“ на...

Сведок на „ТНТ“: Објектот не е во целост граден според проектната...

Во Кривичниот суд со испрашување на сведокот Роска Паческа, денеска започна рочиштето за случајот „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство. Паческа работи како геодет и има...

Нови рочишта за „ТНТ“ и „Титаник 3“

Во Кривичниот суд денеска продолжуваат судењата за уривањето на комплексот „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски „ТНТ“ и за изборни нерегуларности на локалните избори во...

СЈО заврши со изнесување на докази во предметот „Т.Н.Т“

Специјалното јавно обвинителство на денешното рочиште за предметот „Т.Н.Т“, за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски, заврши со изведувањето на материјалните...

Судењето за „ТНТ“ одложено за 25 октомври

Судењето за предметот ТНТ на Специјалното јавно обвинителство се одложува за 25 октомври откако Судот го уважи барањето на обвинетиот Никола Груевски да присуствува...

„ТНТ“: Адвокатот Тасевски казнет со 1.000 евра за недоаѓање на рочиште

Денешното рочиште за предметот „ТНТ“, за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски, е одложено за 10 септември, бидејќи  бранителот на поранешниот градоначалник на општина Гази...

Продолжуваат судењата за „Тенк“ и за „ТНТ“

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште од раздвоената судска постапка за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за предметот „Тенк“ на...

Обвинетата била нападната и повредена, „ТНТ“ одложен

Денешното рочиште за случајот „ТНТ“ не се одржа поради неприсуство на обвинетата Марика Зафировска, која е на болничко лекување по повредите што ги здобила...