13.8 C
Skopje
17.10.2021 - 12:40

Ознака: Тихановскаја

Тихановскаја најави враќање во Белорусија, протестите продолжуваат

Светлана Тихановскаја, која му беше противкандидатка на Александар Лукашенко на претседателските избори и пребега во странство, наскоро би можела да се врати во земјата....