Ознака: титули

Ентони Дејвис е првиот кошаркар со четири различни титули

 Само тој ги има освоено титулите во НБА, НЦАА, Светското првенство и на Летните олимписки игри Ентони Дејвис (27), кошаркарот на новиот НБА-шампион Лос Анџелес...

Алкалоид со пет, Гамбит Асеко СЕЕ со четири титули…

Настапија вкупно 63 учесници, клупски најуспешен е Алкалоид со пет трофеи (две титули во машка и три во женска конкуренција), пред Гамбит Асеко СЕЕ...

Рамос како Меси

Серхио Рамос (33), центархалфот на Реал Мадрид, постигна гол на мечот против Леганес (5-0) и му се придружи на Лионел Меси како втор фудбалер...

Ѓорческа игра за две титули во Анталија

Таа е финалистка во двојки, а ќе настапи и во полуфиналето поединечно, викендов на турнир во Анталија Лина Ѓорческа викендов ќе игра во финалето во...

Едрис и Вархолм во возбудливи трки ги одбранија титулите

Зоран Михајлов специјално од Доха за „Нова Македонија“ Симпатичниот Абдерахман Самба беше причина во весело расположение да заврши четвртиот ден од Светското првенство во атлетика во...

Шпанија е кошаркарска велесила – годинава собра четири титули

Шпанија доминираше од кадетска до сениорска конкуренција мажи и жени, освојувајќи вкупно шест медали, од кои четири злата и по едно сребро и бронза,...

Чедо Николовски – рекордер по освоените титули државен првак

ОД РЕПОРТЕРСКИОТ БЕЛЕЖНИК НА ЗОРАН МИХАЈЛОВ: СЕРИЈАЛ ЗА ВЕЛИКАНИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ СПОРТ (134) Николовски на државните првенства во борење слободен стил во поранешна Југославија, подоцна и...

Неверојатна сезона – Барселона гази на шест фронта

Тимовите на СД Барселона сезонава се во трка по шест европски титули, во фудбал за мажи, младинци и за жени, потоа во футсал, ракомет...

Роналдо го прероди Јувентус на теренот и надвор од него

Ангажирањето на Роналдо, кој со Реал освои три титули едноподруго, би требало да биде последната „коцкичка во мозаикот“ за Јувентус наречен европски првак По деветте...

Хамилтон со пет титули од Формула 1, како и Фанџо

Хамилтон има вкупно 71 победа, 20 помалку од Шумахер (рекордер е со седум титули) и доколку продолжи во ист стил во следните години, може...

Watch Dr. Stone: Stone Wars Eve of the Battle Special Feature Episode Full at GoGoAnime haikyuu gogoanime

My Hero Academia (Dub) Episode 13 at website https://kissanimeonline.com my hero academia kissanime