27.8 C
Skopje
25.9.2021 - 15:33

Ознака: титула

Ривер ја елиминира Бока и ќе ја брани титулата во Копа...

Противник на Ривер плата, во финалето што ќе се игра во Сантијаго де Чиле, на 23 ноември, ќе му биде подобриот од дуелот Фламенго...

Првакот Торонто е 12-ти фаворит за титула во новата сезона?

Според листата по завршените тренинг-кампови на американскиот аналитичарски спортски сервис ЕСПН, најмногу шанси за шампионскиот прстен во НБА-лигата има Лос Анџелес клиперс До почетокот на...

Ливерпул ја почнува одбраната на титулата на гости кај Наполи на...

Сезонава Македонија ќе има двајца претставници во ЛШ. Елмас е член на Наполи и вечерва дома ќе се сретне со европскиот првак, а Адеми...

Ливерпул експрес – титула освоена со голема брзина

Според студијата на УЕФА објавена во британски медиуми, на Ливерпул за секој од 24-те гола во просек му биле доволни 7,81 секунди за посед...

Само по четири кола, Сити и Ливерпул се единствени кандидати за...

Манчестер сити со совлада Брајтон дома со 4-0, а Ливерпул триумфира на гости кај Барнли со 3-0, со што ја продолжија серијата без пораз...

Премиер-лига – нова сезона, исти фаворити за титулата

Бранителот на титулата, Манчестер сити, се смета за прв фаворит за нова, трета титула во низа, а вицепрвакот и европски шампион, Ливерпул, ќе се...

Допинг-случај ретроактивно му донесе титула на Фрум на Вуелта

Тоа се случи откако беше утврдено дека победникот во 2011 година, Хуан Хозе Кобо, користел недозволени допинг-средства, па сега Крис Фрум има седум грантур-победи,...

Тотенхем ја брани титулата на Интернационалниот куп на шампионите

Во седмото издание до 10 август, 12 тима треба да одиграат по три меча во САД, Кина, Англија, Шведска, Сингапур и во Велс Со синоќешниот меч...

За Бразил деветта, а за Мексико 11-та титула

Бразил е новиот првак на Јужна Америка, првпат по пауза од 12 години, деветти пат во историјата, откако во финалето на 46-то издание на...

Бразил е на еден меч до нова домашна титула на Копа...

Во полуфиналето Бразил ја совлада Аргентина со 2-0 и во неделното финале на „Маракана“ за деветтата титула ќе игра со Чиле или со Перу....