23.7 C
Skopje
17.7.2019 - 11:28

Ознака: титула

На францускиот Лил секое вложено евро му донесе 6 до 8...

Што добиваат градовите од титулата „Европска престолнина“ Веќе неколку децении, Европа низ културата ги поврзува народите на Стариот Континент во вистинско семејство. Токму желбата за...

Гвардиола: Најтешка освоена титула во мојата кариера

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола по освоената титула рече дека денешната титула е најтешко освоената во неговата тренерска кариера. -Мораме да му честитаме на...

Шкендија ја одбрани титулата, ќе игра во квалификациите за ЛШ

Шкендија ќе игра во квалификациите за фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) идната сезона, откако во саботата ја одбрани титулата првак на Македонија, со победата...

Шкендија ја одбрани титулата, Ренова и даде девет гола на Победа

Екипата на Шкендија ја одбрани титулата во домашното првенство, откако по 32-рото коло стекна предност од 12 бода во однос на Вардар. Шкендија во Скопје,...

Иван, вади го пиштолот – ПАОК е шампион

Предводени од грчкиот милијардер со руско потекло Иван Савидис (60), десетици илјади навивачи на солунскиот фудбалски клуб ПАОК ја прославија титулата во националната лига,...

Надал остана без 12-та титула во Монте Карло

Шпанецот Рафаел Надал доживеа неочекуван пораз од Италијанецот Фабио Фоњини во полуфиналето на Мастерс-турнирот во Монте Карло, 4-6 и 2-6. Надал (32), кој ги...

Металург има иднина на која може да биде горд

Нашите млади ракометари уште еднаш потврдија дека Металург има иднина на која може да биде горд, бидејќи има квалитетни играчи и тренери што работат...

Металург 2 ќе ја брани титулата младински првак

Ракометарите на Металург 2 денес и утре во салата „Билјанини Извори“ во Охрид ќе бидат дел од завршниот фајналфор-турнир во Младинскатa лига на Македонија,...

Формула 1 враќа правило укинато во 1959 година

До почетокот на сезоната може да биде воведено правило за дополнителен еден бод за возачот со најбрз круг, кое важеше од 1950 до 1959...

Монпелје е најслабиот бранител на титулата?

Актуелниот европски првак е најрано елиминиран, веќе по групната фаза, во споредба со сите претходни прваци откако ЛШ се игра со фајналфор. Како бранители...