23.9 C
Skopje
19.6.2019 - 11:38

Ознака: титула

Седма титула за МЗТ Скопје, четврто МВП-признание за Стојановски

Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје седми пат стана првак на Македонија, откако со 3-0 ја доби финалната плејоф-серија против Работнички и на тој начин по...

Кочов: Ова е само еден триумф над Работнички

МЗТ Скопје го декласира на свој терен Работнички со 80-44 во првиот дуел од плејоф-финалето на Првенството на Македонија Кошаркарите на МЗТ Скопје го добија...

Рафаел Надел е апсолутен владетел на Ролан Гарос

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го освои својот 18-ти гренслем турнир во својата кариера, 12-та титула на Ролан Гарос, по победата во финалето над Австриецот...

Работнички и МЗТ Скопје деветти пат ќе играат меѓусебе за титулата

Кошаркарите на Работнички и на МЗТ Скопје годинава деветти пат меѓусебе ќе играат во финалето на плејофот на првенството на Македонија. Тоа е епилог...

Меч за титула, рекорди, престиж…

Ако победи во финалето на ЛШ вечерва во Мадрид, Ливерпул ќе ја освои шестата титула првак на Европа и ќе ги престигне Баерн и...

Титула во ЛШ со најмногу порази во една сезона

Тотенхем и Ливерпул сезонава загубија по четири пати, што е еден пораз повеќе од актуелниот рекордер на оваа необична листа, Милан, откако ЛШ се...

На францускиот Лил секое вложено евро му донесе 6 до 8...

Што добиваат градовите од титулата „Европска престолнина“ Веќе неколку децении, Европа низ културата ги поврзува народите на Стариот Континент во вистинско семејство. Токму желбата за...

Гвардиола: Најтешка освоена титула во мојата кариера

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола по освоената титула рече дека денешната титула е најтешко освоената во неговата тренерска кариера. -Мораме да му честитаме на...

Шкендија ја одбрани титулата, ќе игра во квалификациите за ЛШ

Шкендија ќе игра во квалификациите за фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) идната сезона, откако во саботата ја одбрани титулата првак на Македонија, со победата...

Шкендија ја одбрани титулата, Ренова и даде девет гола на Победа

Екипата на Шкендија ја одбрани титулата во домашното првенство, откако по 32-рото коло стекна предност од 12 бода во однос на Вардар. Шкендија во Скопје,...