19.4 C
Skopje
13.5.2021 - 23:14

Ознака: Титулата

Почнува трката за титулата

Во плејофот ќе се играат 14 кола, секој со секого двокружно, а сезоната треба да заврши на 12/13 јуни. Првакот на Македонија ќе има...

Ливерпул со титулата ќе заработи 200 милиони евра

Ливерпул ќе добие рекордни 175 милиони фунти (194,4 милиони евра) за освоената шампионска титула во Премиер-лигата, пари од доходните договори за ТВ-правата за пренос...

Ливерпул до титулата на неутрален терен?

Натпреварите на кои Ливерпул може да ја завери титулата во англиската фудбалска Премиер-лига најверојатно ќе се играат на неутрални стадиони, велат од националната полиција...

„Резервата“ Хрубеш им ја донесе втората титула на Германците

Европското фудбалско првенство годинава во 12 земји е јубилејно, на 60-годишнината од првото, одржано во 1960 година. До почетокот на 16-от шампионат, „Нова Македонија“...