1 C
Skopje
23.2.2019 - 14:44

Ознака: титаник

Продолжува судењето за „Титаник“

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за предметот „Титаник“ на СЈО за изборните нерегуларности. На претходото рочиште на 18 октомври беа преслушани околу 90...

Судењето за „Титаник“ продолжува на 24 октомрви

Судењето за Титаник на СЈО за изборните нерегуларности продолжува на 24 октомври откако на денешното рочиште во Кривичниот суд беа пуштени околу 90-ина „бомби“...

„Бомби“ за локалните избори 2013 се пуштаат на рочиштето за „Титаник“

Со слушање „бомби" во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за Титаник на СЈО за изборните нерегуларности.  Во судница се присутни сите обвинети, меѓу кои...

Нови рочишта за „Титаник“ и „Титаник 3“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Титаник“ и „Титаник 3“. Рочиштето за предметот „Титаник" за изборни нерегуларности...

На денешното рочиште за „Титаник“ преслушани вкупно 117 „бомби“

Вкупно 117 „бомби“ денеска беа преслушани во Кривичниот суд во Скопје на рочиштето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Во најголем дел во...

Во Кривичен се слушаат „бомби“ од „Титаник“

Со слушање „бомби" денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за предметот „Титаник" на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе лица...

Судењето за „Титаник“ продолжува на 5 октомври

На 5 октомври во Кривичниот суд во Скопје, со слушање на „бомбите“ од доказниот материјал на Специјалното јавно обвинителство продолжува судењето за предметот „Титаник"...

Нови рочишта за „Титаник“, „Тенк“ и „Тотал“

Во Кривичниот суд денска треба да продолжат судењата за три предмети на СЈО - „Титаник“, „Тенк“ и „Тотал“. Последното рочиште за „Титаник“ на 12 септември...

Судењето за „Титаник“ одложено за 24 септември

Поради болест на обвинетиот Мартин Протуѓер судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 24 септември. Адвокатот на Протуѓер, Дончо Наков, на...

Слушнати 122 „бомби“ на денешното рочиште за „Титаник“, продолжува на 12...

Преслушани 122 „бомби“ на денешното рочиште за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кое се обвинети повеќе поранешни функционери за изборите во 2013...