23.9 C
Skopje
19.6.2019 - 11:41

Ознака: титаник

Материјалните докази за „Титаник“ на следното рочиште

Специјалното јавно обвинителство на следното рочиште на 19 декември ќе почне со читање на материјалните докази за предметот „Титаник“ во Кривичниот суд, одлучи денеска...

Заврши читањето СМС пораки во „Титаник“, во тек изведување материјални докази

Со читање СМС пораки меѓу поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и Н.Н. лице од 31 мај 2011 година во Кривичниот суд...

Во Кривичен судење за „Титаник“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Титаник“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, Кирил Божиновски,...

Ново рочиште за „Титаник“

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на специјалното јавно обвинителство. Случајот се наоѓа во доказна постапка и треба да продолжи...

Груевски доби 30-дневен притвор и за „Титаник“

Поранешниот премиер Никола Груевски, кој е во бегство во Унгарија, денеска доби нов 30-дневен притвор и за предметот „Титаник“ на СЈО. Судијата Осман Шабани, кој...

Судењето за „Титаник“ продолжува на 5 декември

На 5 декември продолжува судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство со презентација на доказите од СМС комуникацијата меѓу обвинетите. На денешното рочиште во...

Во Кривичен се читаат СМС пораки за „Титаник“

Со читање на СМС пораки, од комуникацијата меѓу обвинетите, како доказен материјал на СЈО, во Кривичниот суд почна рочиштето за предметот “Титаник”. Судијата Осман Шабани...

Продолжува судењето за „Титаник“ и „Титаник 3“

Во Кривичниот суд Скопје продолжува судењето за случаите „Титаник“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Случајот „Титаник“ се наоѓа доказна постапка, а на минатото...

„Титаник“ продолжи со преслушување „бомби“

Во Кривичниот суд во Скопје претпладнево со преслушување на снимените разговори почна денешното рочиште за предметот „Титаник“ на СЈО. На денешното рочиште присутни се Миле...

Продолжува судењето за „Титаник“

Со преслушување на снимените разговори денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. На минатото рочиште беа преслушани...