18.3 C
Skopje
23.8.2019 - 8:03

Ознака: титаник

Адвокатот Василев побара одложување на „Титаник“ поради „Рекет“, судијата одби

Адвокатот Петар Василев кој е бранител на обвинети во случајот „Титаник“, побара одлагање на денешното рочиште за предметот поради случајот „Рекет“ и оставката на...

Продолжува судењето за ,,Титаник”

Во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продолжи судењето за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на специјалното јавно обвинителство. Последното рочиште за овој...

Отсуството на обвинетите го одложи судењето за „Титаник“

Судењето за „Титаник“ на СЈО ќе продолжи на 5 јули, откако денешното рочиште беше одложено поради отсуство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски. Во...

Случајот „Титаник“ со месеци заглавен поради големиот број материјални докази

Судењето за случајот „Титаник“, кој се однесува на изборни нерегуларности каде се обвинети поранешни високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, денеска продолжи во доказна постапка со...

Ново рочиште за „Титаник“ на СЈО

За денеска во кривичниот суд е закажано ново рочиште за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на СЈО. Во предметот „Титаник“ обвинети се дваесетина лица меѓу...

Хируршка интервенција на обвинетиот Ристовски го одложи „Титаник“

Поради хируршка интервенција на обвинетиот Леко Ристовски, денеска повторно беше одложено рочиште за случајот „Титаник“ кој се однесува на изборни нерегуларности. Минатото рочиште исто...

Шише за бренди од „Титаник“ продадено за 88 илјади евра

Сребренo шише за бренди, кое припаѓало на патник од првата класа на „Титаник“, продадено е на аукција за 76 илјади фунти (88 илјади евра). Сопственикот...

Укинат куќниот притвор на Јанакиески за „Титаник“

Куќниот притвор на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, за предметот „Титаник“, е укинат од страна на Основниот суд Скопје 1. Ова...

Во Кривичен рочишта за „Тврдина 2“ и „Титаник“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Тврдина 2“ првообвинет е...

Продолжува судењето за „Титаник“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во врска со изборни нерегуларности. Претседател на судечки...