2.8 C
Skopje
18.1.2022 - 21:23

Ознака: „Титаник 3“

Апелација ја укина првостепената пресуда за „Титаник 3″

Апелацискиот суд Скопје ги уважи жалбите на обвинетите Исмет Гури и Ејуп Алими и ја укина првостепената пресуда, постапувајќи по кривичниот предмет „Титаник 3". -...

Гури и Алими осудени на три и пол години затвор за...

Ејуп Алими и Исмет Гури, обвинетите во предметот „Титаник 3“, денес добија по три и пол години затвор за изборни нерегуларности во Чаир на...

Клучниот сведок во „Титаник 3“: Алими и Гури земаа записници

Клучниот сведок Ресмије Беслимова сведочеше на судењето за случајот „Титаник 3“ преку скајп-комуникација од Германија, на денешното рочиште во Кривичен суд, по повеќе од...

Алими: Не верував дека луѓе со интегритет во СЈО ќе ја...

Адвокатот на Ејуп Алими, Мефаил Арслани, го повлече предлогот до судот во предметот „Титаник 3″, да биде испитан неговиот клиент. Обвинитеката Фатиме Фетаи побара од...

Расправата за „Титаник 3“ одложена по барање на СЈО

По барање на Специјалното јавно обвинителство поради преземање на предметите од СЈО во ЈО, денешната расправа за случајот „Титаник 3“ беше одложена. - Непријатна е...

„Задолжително присуство со приведување“ во поканата за Алими за следното рочиште

Судијката Марија Клетничка Марковска ја одложи главната расправа за предметот „Титаник 3“, на која требаше да бидат испитани обвинетите Исмет Гури и Ејуп Алими, ...

Потписот на Џафери го спаси Алими од денешното судење за „Титаник...

Денешното рочиште за предметот на СЈО, „Титаник 3“, на кое требаше да бидат испитани обвинетите Исмет Гури и Ејуп Алими, беше одложено од судијката. Причина...

Обвинителката Фетаи тврди дека секој предмет на кој има работено е...

По денешното рочиште на предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство, обвинителката Фатиме Фетаи изјави дека секој предмет на којшто таа има работено е...

За изземање на Фетаи и Бубевски од „Титаник 3“ ќе одлучува...

Судијката Марија Клетничка даде нова пауза до 14 часот, во која, шефицата на СЈО, во оставка, Катица Јанева треба да одлучи дали ќе ги...

Адвокатот Миланов бара изземање на Јанева, Фетаи и Бубевски од „Титаник...

Адвокатот на обвинетиот Исмет Гури во предметот „Титаник 3“ на СЈО, Еленко Миланов, побара да биде изземена Катица Јанева и обвинителите Гаврил Бубевски и...