9 C
Skopje
21.11.2018 - 5:25

Ознака: Титаник 2

„Титаник 2“ одложен за 3 декември

За 3 декември се одложи денешното рочиште за предметот „Титаник 2“ на СЈО, на кое требаше да се презентираат материјални докази. Претседателот на судечкиот совет,...

Нови рочишта за „Титаник 2“, „Титаник 3“ и „Тарифа“

Во Кривичниот суд за денеска закажани се нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Титаник 2“, „Титаник 3“ и „Тарифа“. Судијата Огнен Ставрев на...

Новите докази од Ибраими го одложија „Титаник 2“ за 13 ноември

Обвинетиот Бедредин Ибраими во случајот „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство денеска предложи нови докази во негова одбрана кои се однесуваат на исказите кои...

Следното рочиште за „Титаник 2“ на 31 октомври

Судењето за предметот „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство за изборните нерегуларности на локалните избори во 2013 година, продолжува на 31 октомври.  Денеска, по втората пауза,...

Членот на ДИК Кондарко сведочеше во „Титаник 2“

Актуелниот член на Државната изборна комисија (ДИК) Борис Кондарко денеска во Кривичниот суд во Скопје сведочеше во предметот на Специјалното јавно обвинителство „Титаник 2“...

Заврши сослушувањето на сведоци предложени од СЈО во „Титаник 2“

Со сослушување на сведокот Павлинка Динева денеска во Кривичниот суд во Скопје заврши сослушувањето на сведоците предложени од Специјалното јавно обвинителство во предметот „Титаник 2“ за...

Во Кривичен денеска рочиште за „Титаник 2“

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за предметот на СЈО „Титаник 2“  што се однесува на изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година. Минатото рочиште...

„Титаник 2“: Сослушани четворица сведоци, ново рочиште на 6 септември

Во попладневниот дел од судењето за предметот на СЈО „Титаник 2“ што се однесува на изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година, сведочеа...

Титаник 2“ : Дума сведочеше како Ибраими ја сменил одлуката за...

На денешното рочиште за предметот „Титаник 2“ сведокот Виолета Дума, одговараше на прашања на обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи во врска со приговорите на...

Продолжи судењето за „Титаник 2“, адвокатот Дангов казнет за навреда на...

По паузата од половина час адвокатот на обвинетиот Сашо Срцев, Димитар Дангов, дојде во судницата со што продолжи судењето за предметот „Титаник 2“ на...