Ознака: Тирол

Австриски Тирол стана жариште на јужноафриканскиот вид

Австрија ќе добие дополнителни 100.000 дози од вакцината на „Фајзер“ против ковид-19. Овие дози ќе служат за да се вакцинираат возрасните во алпскиот регион Тирол,...

Љубовта кон животните нема граници

Во последниве триесет и шест часа во Тирол, Австрија наврнаа 125 сантиметри снег. Снежното невреме зароби шест елени, меѓутоа локалното население и покрај тешките...

Хрвати ја тужат Австрија зашто се заразиле со коронавирус додека биле...

Девет хрватски државјани ја тужат државата Австрија поради заразување со коронавирус на едно австриско скијалиште. Првото рочиште ќе биде одржано на 23 септември во...