-2 C
Skopje
23.2.2019 - 12:45

Ознака: Тиранија

Трамп: Америка никогаш нема да се потчини на тиранија

Американскиот претседател Доналд Трамп истакна денеска, по повод 17 години од терористичките напади на Ал Каеда, дека „Америка никогаш нема да се потчини на...

Тиранија на моментот

Живееме во општество во кое со луда брзина сѐ си стои на место. Ова е парафраза на норвешкиот антрополог Томас Ериксен, автор на книгата...